AERATORY DO WODY I PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO

Aerator mieszający ARS do Fermentorów

Aerator typ ARS jest bardzo sprawnym i wszechstronnym systemem mieszania i napowietrzania kadzi fermentacyjnych.

Charakteryzuje się wysokimi wartościami transferu tlenu, niskim poziomem hałasu (<70dB), niskim kosztem zakupu i łatwością montażu.

Aeratory typ ARS do fermentorów mogą być zasilane powietrzem atmosferycznym, czystym tlenem lub powietrzem wzbogaconym tlenem, bez konieczności instalowania skomplikowanych i drogich systemów wentylacji.

Aerator typ ARS składa się z silnika umieszczonego na zewnątrz fermentora, który napędza wirnik. Ruch obrotowy wirnika tworzy podciśnienie w komorze próżniowej urządzenia, co umożliwia zasysania powietrza lub innego gazu, który chcemy wprowadzić do zbiornika. Powietrze i ciecz mieszane jest intensywnie w kanałach aeratora i odśrodkowo rozprowadzane do zbiornika, powodując mieszanie całej zawartości.

Zainstalowanie aeratora na dnie zbiornika, pozwala na całkowite uniknięcie stref martwych, które charakterystyczne są dla innych systemów napowietrzania.

Ze względu na to, że silnik elektryczny umieszczony jest na zewnątrz zbiornika, a cała hydraulika wykonana jest ze stali kwasoodpornej AISI 316. Aerator może być stosowany do wody pitnej, w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Scroll to Top