AERATORY POWIERZCHNIOWE

Aerator powierzchniowy pływający typ Aqua Vulcan

Moc: 1,5- 90 kW, Wydajność tlenowa: 4 – 260 kgO2/h.

Kompaktowe i genialnie łatwe w instalacji powierzchniowe aeratory pływające, przeznaczone są przede wszystkim do zbiorników ze zmiennym poziomem ścieków, wymagających intensywnego mieszania.

Absorpcja tlenu następuje w wyniku kontaktu wyrzucanej nad powierzchnią cieczy strugi, która następnie jest wtłaczana w głąb zbiornika i dzięki intensywnej pionowej cyrkulacji cząsteczki powietrza wielokrotnie cyrkulują w objętości cieczy, co znacznie zwiększa stopień jej napowietrzania. Aerator pływający może być bardzo łatwo przemieszczany w różne miejsca zbiornika jak też nawet do innych zbiorników.

Charakterystyka aeratorów Aqua Vulcan:

Uniwersalność: można je stosować przy nitryfikacji, stabilizacji osadu, do flotacji, w zbiornikach wyrównawczych, w zbiornikach. ścieków dowożonych, zbiornikach retencyjnych i ścieków burzowych, w SBR, pompowniach, podczyszczalniach.

Mobilność: ze względu na niewielkie wymiary i wagę, aerator może być ustawiony w dogodnym miejscu zbiornika, montaż jest szybki i prosty, nie wymaga żadnych pomostów ani żurawików, może być wykonany na pełnym zbiorniku, dzięki czemu oszczędza się czas i nie przerywa pracy oczyszczalni.

Wydajne tlenowo: Aerator Aqua Vulcan działa jak pompa, zasysająca mieszaninę ścieków i osadu przez stożek ssawny. Śrubowy wirnik pompuje osiowo w górę przez cylindryczny korpus, zmienia kierunek przepływu z osiowego na promieniowy, gwarantując maksymalne wykorzystanie energii kinetycznej cieczy.  Wydajność aeratorów wraz z upływem czasu nie zmienia się.

Intensywnie mieszające: dzięki dużej wydajności pompowej aeratora oraz efektowi cyrkulacji, cała objętość zbiornika jest bardzo intensywnie mieszana.  Obniżają się też koszty, ponieważ możemy zrezygnować z dodatkowych mieszadeł. Prawidłowe wymieszanie jest podstawą skutecznego dostarczania substratów i powietrza do całego osadu czynnego.

Wytrzymała konstrukcja: hydraulika urządzenia jest wykonana w całości ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jego bardzo długą żywotność, nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach takich jak środowisko agresywne, wysokie temperatury.

Produkt polski: dodatkowe bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu i pieniędzy związanych z serwisowaniem

Szeroki typoszereg: aeratory dostępne są w mocach od 1,5 do 55kW, co zapewnia możliwość doboru najbardziej odpowiedniej jednostki do istniejącego już zbiornika. A więc napowietrzanie dostosowujemy do istniejących już warunków – duże możliwości konfiguracji.

Tani w zakupie i eksploatacji: Aeratory są produkowane przez nas w Polsce, są urządzeniami samo-pompującymi, dzięki czemu nie wymagane są dodatkowe instalacje, rurociągi, dmuchawy i budynki. Koszt instalacji oraz eksploatacji ze względu na prostotę rozwiązania jest znacznie mniejszy.

Film przedstawiający pracę aeratorów pływających typ Aqua Vulcan 15kW: 

Scroll to Top