MIESZA I ZATAPIA KOŻUCH

Aqua Vir Mixer

Moc 1,5 – 22 kW, Prędkość obrotowa: 1500 obr/min.

Mieszadła te są idealne do zbiorników o głębokości nawet 7,0m, również do cieczy gęstych i osadów. Znajdują szerokie zastosowanie w komorach uśredniających, zbiornikach ścieków dowożonych, pompowniach, zbiornikach osadu oraz wszędzie tam gdzie trzeba wytworzyć intensywny strumień cieczy i rozbić zbrylające się zanieczyszczenia (wszelkiego rodzaju kożuchy z osadu lub tłuszczy).

Mieszadło pompuje ciecz osiowo w dół, strumień odbija się od dna zbiornika i powraca ku powierzchni wzdłuż zewnętrznych ścian zbiornika. Dzięki takiej cyrkulacji na powierzchni występuje ruch cieczy w kierunku centrum zbiornika (w kierunku mieszadła). Ciecz powierzchniowa jest zasysana przez wirnik, a wraz nią to co unosi się na powierzchni.

Otwarta konstrukcja wirnika znacznie ułatwia eksploatację i eliminuje problem zapychania się wirników.

Dodatkowo dzięki bezpośredniemu przełożeniu obrotów z silnika mieszadła oraz wykonaniu IP55, wszelkie czynności eksploatacyjne są bardzo proste i tanie. Konstrukcja pływająca umożliwia instalacje w dowolnie wybranym miejscu zbiornika, bez konieczności przerywania pracy i jego opróżniania.

Mieszadła szczególnie polecane przy usuwaniu azotu i fosforu w procesach nitryfikacji, denitryfikacji oraz defosfatacji. Umożliwiają w prosty sposób unowocześnienie istniejących technologii o symultaniczne usuwanie biogenów.

Film pokazujący proces montażu i pracę mieszadła pływającego Aqua Vir

Scroll to Top