MIESZADŁA I KOPUŁY DO WKF

Mieszadła do Komór Fermentacyjnych i Biogazowni - WesTech

Gdzie mieszadła WesTech są najlepszym rozwiązaniem?

Mieszadła z Rurą Centralną szczególnie polecane są do komór fermentacyjnych osadów. Wraz ze wzrostem pojemności zbiornika zwiększa się przewaga tych mieszadeł nad innymi rozwiązaniami. Dodatkowo jeżeli zbiornik posiada dno w kształcie stożka, to mieszadło WesTech jest najlepszym rozwiązaniem.

Co zyskujesz z mieszadłem WesTech?

Na pewno doskonałe wymieszanie zbiornika a tym samym znaczny wzrost produkcji biogazu. Jak będziesz mieć więcej biogazu to uzyskasz więcej energii czy to elektrycznej z generatora, czy też cieplnej ze spalania. Ponad to osad będzie lepiej ustabilizowany a więc będzie go mniej i lepiej będzie się odwadniał. A to wszystko oznacza dla Ciebie konkretne i duże zyski finansowe.

Mieszadło może pracować w dwóch kierunkach:

Pompowanie od dna do góry komory

Osad odbija się od dysku i gasi pianę jeśli akurat wytworzyła się na powierzchni osadu.

Pompowanie od góry do dna komory

Osad a wraz z nim kożuch (jeśli występuje) zasysany jest i wtłaczany w dół. Masz tym samym spokój i bezpieczeństwo od jakichkolwiek wykipień osadu do instalacji gazowej.

 

Dlaczego konstrukcja mieszadeł WesTech ma tyle zalet?

 • Automatyczna pompa smaru podaje smar do dwóch łożysk i dwóch uszczelnień – dzięki pełnej automatyce masz zapewnioną długą pracę urządzenia. Dodatkowo otrzymujesz nawet 10-krotne zmniejszenie zużycia smaru.
 • Czujniki temperatury w łożyskach kontrolują prawidłowość pracy i smarowania oraz automatycznie zatrzymują mieszadło w razie potrzeby.
 • Wirnik dostępny jest w różnych wykonaniach materiałowych w tym z łopatami, zabezpieczonymi przeciw dużej zawartości piasku w osadzie.
 • Mieszadło wyposażone jest w przewody powrotne pompowanego smaru – jako jedyni na rynku możemy kontrolować czy smar rzeczywiście dociera tam gdzie potrzeba – zapytaj innych użytkowników jak dużo mieli awarii w rozwiązaniach, które tego nie mają!
 • Dysk rozbryzgowy w różnych kształtach – można zamówić specjalny dysk zwiększający zasięg strumienia przy największych zbiornikach.
 • Możliwość stosowania smarów od różnych producentów (standardowo podajemy aż pięć różnych możliwości) – już nie musisz przepłacać i zgadzać się, gdy zmuszają cię do zakupu drogiego smaru o niewiadomym składzie.
 • Możliwość zamówienia mieszadła z preferowanych przez Ciebie materiałów. Żeliwo, stal nierdzewna, stal powlekana, inne – jeżeli potrzebujesz coś konkretnego, zrobimy to dla Ciebie.
 • Dzięki autorskiej konstrukcji wału oferujemy rozwiązanie o najdłuższych na rynku wałach, znacznie dłuższych niż inne rozwiązania – daje Ci to większą objętość przestrzeni gazowej i wszystkie ułatwienia z tym związane. Już nie musisz dostosowywać konstrukcji zbiornika do mieszadła, my dostosujemy mieszadło do Twojego zbiornika. 
 • Możliwość szerokiej zmiany poziomu osadu podczas pracy WKF – żadne inne mieszadła z rurą centralną tego nie mają.
 • Podpory rury centralnej odsunięte od wlotu dzięki czemu zabezpieczamy się przed zapychaniem rury włókninami – tylko my dajemy Ci takie rozwiązanie.
 • Możliwość wyjęcia mieszadła bez opróżniania zbiornika. Co więcej, mieszadło można wyjąć bez konieczności odgazowania zbiornika.
 • Mieszadło z elementów i na podstawie technologii amerykańskiej, montowane w Polsce, z gwarancją i serwisem polskim.
 • Mamy ponad trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji tych mieszadeł – otrzymujesz doskonały i przetestowany w setkach aplikacji produkt.

Skuteczne zatapianie piany, przy dezintegracji osadów technologią CAMBI – instalacje w Polsce:

Scroll to Top